Co jsme prožili...

Naše fotogalerie

Misijní koláč

Děti se svými maminkami napekli muffiny, dorty a koláče, vyrobili lízátka i jarní dekorace a to vše nabídly v neděli 31. března 2019 ochotným dárcům, kteří přišli podpořit nejen jejich snahu, ale především misionáře, kteří se starají o ty nejchudší děti v misiích.

Na průběh celé akce se můžete podívat v naší galerii.

Setkání Misijního klubka

V sobotu 9. března 2019 jsme se opět sešli na centru Sonus. Tentorkáte za námi přišla sestra Josefína, která se s námi podělila o své zažitky z misií na Filipínách. Přiblížila nám, jak se tam žije chudým dětem, a ukázala nám fotky, které během svého misijního pobytu nafotila. Poté jsme se pustili do zdobení květináčků, které jsme nejprve namalovali na bílo, a poté je ozdobili ubrouskovou technikou.

Na průběh našeho setknání se můžete podívat v naší fotogalerii.

Vánoční Misijní jarmark

Třetí neděli postní, tj. 16. prosince 2018, proběhl vánoční Misijní jarmark našeho přerovského Misijního klubka. Děti ve spolupráci s maminkami připravily ručně zdobené svíce, vánoční práníčka, keramické hvězdičky a andílky, stromečky z filcu i ze šišek, kytičky ze stužky, voňavá mýdla, perníčky a dortíčky, a to vše nabídli dobrovolným dárcům, kteří je za to odměnili svými pochvalami i finančím obnosem v celkové výši 11 157,- korun, které jsme pomocí PMDD poslali na zajištění zdravotní péče dětem v misiích. Všem dárcům ze srdce děkujeme!

Atmosféru Misijního jarmarku si můžete připomenout v naší galerii.

Šesté setkání

V sobotu 1. prosince 2018 proběhlo další setkání Misijního klubka. Přijela za námi misionářka Janča, která strávila rok na misiích v Keni. Podělila se s námi o své zážitky a zkušenosti s prací s těmi nejchudšími dětmi a ukázala nám fotky z návštěvy místních kmenů. Mohli jsme si také vyzkoušet šperky, které od místních obyvatel dostala, a zazpívat africkou píseň, kterou jsme doprovodili hrou na africké hudební nástroje.

Více viz naše fotogalerie.

Misijní neděle

Na Misijní neděli, která letos připadla na 21. října 2018, připravily děti z Misijního klubka Misijní koláč. Napekly koláče, perníčky, sušenky i muffiny, které ozdobily kytičkami z marcipánu. Díky štědrosti dárců se na tomto Misijním koláči vybralo úžasných 11 013,- korun, které jsme pomocí Papežského misijního díla dětí poslali na podporu vzdělání dětí na misiích. Všem dárcům mockrát děkujeme. :-)

Atmosféru Misijní neděle si můžete připomenout v naší galerii.

Páté setkání


V neděli 14. října 2018 proběhlo další setkání Misijního klubka, na kterém jsme navštívili všech pět kontinentů. Na okamžik jsme se stali hledači drahokamů, znalci čínských znaků, stonožkou a také cukráři a vyrobili jsme nádherné marcipánové kytičky na Misijní koláč.


Na průběh našeho setkání se můžete podívat  v naší fotogalerii.

Čtvrté setkání


V sobotu 9. června 2018 proběhlo další setkání Misijního klubka. Tentokrát jsme si o chudých dětech nejen povídali, ale rovnou jsme se za nimi vydali do Afriky. Postavili jsme si loď, kterou jsme se tam přeplavili, a také jsme se sami postarali o svůj oběd...


Více viz foto v naší fotogalerii.

Misijní koláč

Tentokrát si děti oblékly zástěry, do rukou si vzali vařečky a napekly voňavé koláče, muffiny, perníčky a jiné dobrůtky, které nabídly v neděli 11. března 2018 v kostele sv. Vavřince. Při této akci se vybralo krásných  7 460 Kč. Všem dárcům moc děkujeme za finanční dary, které jsme pomocí Papežského misijního díla dětí poslali na záchranu misijních sirotků.

Na průběh celé akce se můžete podívat v naší fotogalerii.

Třetí setkání

V sobotu 27. ledna 2018 jsme se setkali na centru Sonus, abychom spolu strávili pěkné chvíle při hrách, povídání i tvoření. Také jsme se podívali, jak se žije misijním sirotkům. Abychom zmírnili jejich utrpení, pustili jsme se do velikonočního tvoření, kterým doplníme akci Misijní koláč.

Zde si můžete prohlédnout fotky z našeho setkání.

Pohled pro misie

Děti namalovaly originální vánoční pohledy a v neděli 10. prosince 2017 uspořádaly Pohled pro misie. Kromě pohledů nabídly také krásné výrobky a něco sladkého na zub. Takto získaly 9 315 korun, které pomocí PMDD poslaly na pomoc dětem v Africe. Všem dárcům, kteří podpořili činnost misionářů i snahu našich dětí, mockrát děkujeme.

Zde se můžete podívat, jak celá akce probíhala... :-)

Druhé setkání

V sobotu 25. listopadu 2017 jsme se opět sešli na centru Sonus, abychom spolu strávili pěkné chvíle při hrách, povídání i tvoření. Také jsme se podívali, jak se žije dětem v Zambii. Tentokráte děti zaměřily svoji kreativitu na vánoční výrobky z vizovického těsta, kterými doplnily akci Pohled pro misie.

Zde si můžete prohlédnout fotky z našeho setkání.

Misijní jarmark

Na Misijní neděli 22. října 2017 jsme uspořádali Misijní jarmark, na kterém jsme nabídli naše vlastnoruční výrobky a také něco sladkého na zub. Děti měly radost nejen z přibývajících finančních prostředků, ale také z pochval kupujících, kterým se výrobky dětí moc líbily. Během jarmarku se vybralo krásných 7 760 korun. Všem vám, dobrovolným dárcům, mockrát děkujeme za příspěvek, který jsme poslali prostřednictvím PMDD na záchranu dětí trpících hladem.

Zde si můžete připomenout atmosféru našeho prvního jarmarku. :-)

První setkání

V sobotu 16. září 2017 na centru Sonus proběhlo první setkání našeho přerovského Misijního klubka. Nejprve jsme se všichni seznámili během her, poté jsme si povídali o dětech, které nemají k životu vše potřebné tak jako my. A proto jsme se rozhodli, že pro tyto chudé děti něco uděláme. Pustili jsme se do tvoření podzimních dekorací, které jsme nabídli k prodeji při Misijním jarmarku.

Na fotky z našeho prvního setkání se můžete podívat zde.